Címlap Akikre büszkék vagyunk 2016/2017 NEMZETISZÍNHÁZTÖRTÉNETI VETÉLKEDŐ ELŐTÉRBEN BÁNK BÁN
NEMZETISZÍNHÁZTÖRTÉNETI VETÉLKEDŐ ELŐTÉRBEN BÁNK BÁN

Iskolánk 10.a osztályos csapata 22. helyezést ért el az országos versenyen, melyen 93 csapat indult.

A Nemzeti Színház a saját történetét feldolgozó színháztörténeti vetélkedőt hirdetett idén februárban. A versenyen 10.a osztályunk két csapata is elindult. Már a nevezésnél kíváncsiak voltak a szervezők a csapatok kreativitására, egy, a Bánk bánhoz kapcsoldó frappáns csapatnévvel lehetett jelentkezni. Így a csupa lányból álló csapataink Békétlenek és Melindák fantázianévvel indultak. A verseny három online fordulóból állt. Az online fordulók feladatai rendkívül sokszínűek voltak. Prezi segítségével Katona József drámájának címszerepét alakító kiemelkedő színészekről kellett előadást készíteni, nyílt levelet kellett fogalmazni mai olvasóként a “legnagyobb magyarnak” címezve, grafikai tervet kellett készíteni egy 2017-es Bánk bán plakáthoz, rövid videóban - egymás közt felosztva a Bánk bán főbb szerepeit – be kellett mutatkozni. A feladatok segítségével betekintést nyerhettünk a Nemzeti Színház történetébe, a kutatómunka során megismerhettük nemzeti drámánk szépségeit is. A verseny májusban zárult, minden érdekes feladat megoldására egy-egy hónap állt a rendelkezésünkre. Mivel 10.évfolyamon az évfolyamdolgozat témaköre is a magyar reformkor ideje, Katona József dárámája, így még több segítségünk volt a felkészüléshez, csupa ötös dolgozatok születhettek!

Köszönjük a felkészülében a segítséget Sulyok Kinga tanárnőnek, a 10.a osztály csapata: Kása Zsófia, Kiss Mercédesz, Nagy Luca és Zombor Henriett.

 

Friss!

Kérjük támogassa alapítványunkat adója egy százalékával!
A Közgazdasági Szakoktatásért Alapítvány
adószám: 19133696-1-10

A rendelkező nyilatkozat itt letölthető.

Köszönjük!


 

Nyolcadikosok figyelem!

A képre kattintva megtekinthető iskolánk tájékoztató füzete!

Általános felvételi információk nyolcadikosoknak!

***

Központi írásbeli felvételi vizsgák időpontja:

2018. január 20. 10:00

***

Szóbeli meghallgatások időpontja:

2018. február 26-28.

Szóbeli felvételi témakörei

***

A nyílt nap informatika óráján elkészült munkák letöltése.


 

Indítandó szakképzéseink:

 


 

A KÖZGÉ hivatalos oldala a Facebook-on!

 


 

Nemzeti tehetségprogram

 


 

 

Határtalanul! program: www.hatartalanul.eu

Összefoglaló itt!


 

 

Szivességbank

 

EFOP-1.3.5-16

 

 

 

 

 


 

Figyelem!
Weblapunk elsősorban a Firefox, Chrome és Opera böngészőket támogatja.
Internet Explorer böngészőt használva előfordulhat hogy egyes lapok hibásan vagy egyáltalán nem jelennek meg.

A honlapról letölthető pdf dokumentumok olvasásához az ingyenes, gyors, egyszerű Foxit Reader-t ajánljuk!

 

Mostantól tanulóink munkái virtuális galériánkban láthatók.

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt.