Címlap Archívum
ACES projekt - Látogatás az egyik egri kutyamenhelyen

Iskolánkban az ACES „Halljuk meg az ember legjobb barátja hangját” pályázatában résztvevő diákok gyűjtést rendeznek a kutyamenhelyek javára. Várjuk adományaitokat február 1-től március 12-ig. Figyeljétek a hirdetéseket!

 

Ma ellátogattunk arra a kutyamenhelyre, melyet 23 évvel ezelőtt nyitottak meg akkori tulajdonosai, és az Állatkórház udvarán, a Lajosvárosban található.  A jelenlegi tulajdonosok 2 éve dolgoznak itt. Több mint 150 kutyáról és néhány macskáról gondoskodnak. A kutyák többségét az utcán találták, de van olyan kutya is, akit a gazdája hozott be valamilyen okból.

Találkoztunk egy kutyával, akit Katnissnak hívnak. 8 éves szuka kutya, akit a tulajdonosa, egy állatorvos hozott be, és el akarta altatni. Ám a menhely dolgozói elvállalták a kutya gondozását, hogy életben maradhasson. Amikor bekerült, nem csinált semmit, mozogni is alig tudott. Ma már, azonban, egészséges és boldog, nagyon szeret játszani és hihetetlenül aranyos.

Vittünk a menhelyre kutyaeledelt, és legközelebb takarókat is viszünk.

A menhely vezetője nagyon kedves volt annak ellenére, hogy nagy sietségben volt. Mégis válaszolt minden kérdésünkre, és megengedte, hogy amikor horvát partnereink megérkeznek, együtt elvihetjük a kutyákat sétálni.

Ha felkeresitek a menhely facebook oldalát, megnézhetitek azoknak a kutyáknak a fényképeit, akiket örökbe lehet fogadni.

Kérjük, kutya- és macskaeledellel, takarókkal járuljatok ti is hozzá munkánkhoz! És akinek kedve van csatlakozni, közösségi szolgálati óraszámot is szerezhet, amellett, hogy értékes munkájával segítségére lehet az elhagyott, gazdátlan állatokat befogadóknak.

 

Szamosvölgyi Rita

10.d

 

Friss!

Kérjük támogassa alapítványunkat adója egy százalékával!
A Közgazdasági Szakoktatásért Alapítvány
adószám: 19133696-1-10

A rendelkező nyilatkozat itt letölthető.

Köszönjük!


 

Nyolcadikosok figyelem!

A képre kattintva megtekinthető iskolánk tájékoztató füzete!

Általános felvételi információk nyolcadikosoknak!

***

Központi írásbeli felvételi vizsgák időpontja:

2018. január 20. 10:00

***

Szóbeli meghallgatások időpontja:

2018. február 26-28.

Szóbeli felvételi témakörei

***

A nyílt nap informatika óráján elkészült munkák letöltése.


 

Indítandó szakképzéseink:

 


 

A KÖZGÉ hivatalos oldala a Facebook-on!

 


 

Nemzeti tehetségprogram

 


 

 

Határtalanul! program: www.hatartalanul.eu

Összefoglaló itt!


 

 

Szivességbank

 

EFOP-1.3.5-16

 

 

 

 

 


 

Figyelem!
Weblapunk elsősorban a Firefox, Chrome és Opera böngészőket támogatja.
Internet Explorer böngészőt használva előfordulhat hogy egyes lapok hibásan vagy egyáltalán nem jelennek meg.

A honlapról letölthető pdf dokumentumok olvasásához az ingyenes, gyors, egyszerű Foxit Reader-t ajánljuk!

 

Mostantól tanulóink munkái virtuális galériánkban láthatók.

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt.