Címlap Pályázataink - Nemzetközi kapcsolataink Tanári továbbképzés Angliában
Tanári továbbképzés Angliában

Pásztor Krisztián tanárúr egy hetet töltött az angliai Portsmouth városában egy szakmai továbbképzésen. A cikkben az élményeiről ír.

 

 

 

 

 

A tavalyi év után újra lehetőségem nyílt részt venni egy angliai továbbképzésen az Erasmus Plus Teachers for Quality Education program keretein belül. Ebben az évben Portsmouth város egyetemén vettem részt egy kurzuson, melynek a témája a C.L.I.L., azaz Content and Language Integrated Learning. A C.L.I.L. olyan oktatási forma, ahol valamilyen szaktárgyi tartalom átadása idegen nyelven történik. A továbbképzés kiválasztása tudatosan történt, mert úgy gondoltam remekül tudom majd hasznosítani az új tudást például az angol nyelvű marketing tanítása során. Az órákon rengeteg új módszert tanultunk. Ilyen például a dictogloss, ami egy diktáláson alapuló feladattípus, ahol a tanulóknak az a dolga, hogy kulcsszavak segítségével rekonstruáljanak egy rövid szöveget. A feladat fejleszti a fogalmazási készséget, valamit segít az angol nyelvtan gyakoroltatásában is. Ilyen és ehhez hasonló módszereket tanultunk az egy hetes kurzus során, amely nagyon tartalmas és hasznos volt a számomra. Az új tanévben minél többet szeretnék hasznosítani ezekből.

 

Friss!

Kérjük támogassa alapítványunkat adója egy százalékával!
A Közgazdasági Szakoktatásért Alapítvány
adószám: 19133696-1-10

A rendelkező nyilatkozat itt letölthető.

Köszönjük!


 

Nyolcadikosok figyelem!

A képre kattintva megtekinthető iskolánk tájékoztató füzete!

Általános felvételi információk nyolcadikosoknak!

***

Központi írásbeli felvételi vizsgák időpontja:

2018. január 20. 10:00

***

Szóbeli meghallgatások időpontja:

2018. február 26-28.

Szóbeli felvételi témakörei

***

A nyílt nap informatika óráján elkészült munkák letöltése.


 

Indítandó szakképzéseink:

 


 

A KÖZGÉ hivatalos oldala a Facebook-on!

 


 

Nemzeti tehetségprogram

 


 

 

Határtalanul! program: www.hatartalanul.eu

Összefoglaló itt!


 

 

Szivességbank

 

EFOP-1.3.5-16

 

 

 

 

 


 

Figyelem!
Weblapunk elsősorban a Firefox, Chrome és Opera böngészőket támogatja.
Internet Explorer böngészőt használva előfordulhat hogy egyes lapok hibásan vagy egyáltalán nem jelennek meg.

A honlapról letölthető pdf dokumentumok olvasásához az ingyenes, gyors, egyszerű Foxit Reader-t ajánljuk!

 

Mostantól tanulóink munkái virtuális galériánkban láthatók.

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt.