Címlap Pályázataink - Nemzetközi kapcsolataink Tapasztalatcsere Norvégiában
Tapasztalatcsere Norvégiában

Szeptember végén Alesund városába utazott öt Andrássy-s tanár, hogy a Borgund szakképzőben tanulmányozzák a norvég szakképzés sajátosságait. Az alábbiakban Király Krisztina tanárnő beszámolóját olvashatják.

 

 

 

 

„A Norvégiában töltött 7 nap sok tanulsággal szolgált és hatalmas élményekkel gazdagított minket. A Borgund-ban kedves fogadtatásban volt részünk. Julianne Breivik csoportvezető és Ann Cathrin Hjelle külügyi koordinátor egy-egy prezentációval készült Norvégiáról és a városukról. A szót Oliver, egy angol szakos kolléga vette át, aki bemutatta a norvég oktatási rendszert, így alkalmunk volt egy, a hazaitól merőben különböző rendszerbe betekinteni.

Az ott töltött idő alatt angol és szakmai órákat hospitáltunk és meglátogattuk az iskolában helyet kapó szakami műhelyeket is. Érdekes volt látni, hogyan és mennyit dolgoznak a diákok egy-egy ilyen műhelyben és megállapítottuk, mennyire fontos lenne a gyakorlati órák számának növelése a hazai szakképzésben is. Az angol nyelven tartott órákat pedig változatos, a miénktől eltérő tanári és munkastílus jellemezte. A módszereik eredményesek: a tanulók bátran válaszoltak kérdéseinkre, sőt, beszélgetést is kezdeményeztek.

A hét során látogatást tettünk két olyan szállodában is, ahol tanulóink dolgoztak. Aleskander Grande, a Grande Fjord Hotel igazgatója szívélyesen fogadott minket, majd elmondta, hogy az ott gyakorlaton lévő tanulónak milyen feladatai voltak. Ezután a valldal-i Juvet szálló igazgatójához, Knut Slinninghez utaztunk, aki szintén körbevezetett rendhagyó épületeiről híres szállodáján. Örömmel hallottuk mindkét hotelben, hogy mennyire elégedettek voltak tanulóink munkájával és hogy jövőre is szívesen fogadják az Andrássy diákjait.

Utazásunk alatt nemcsak az ottani iskolarendszert, hanem a norvégiai vadregényes tájakat is megismertük, egyszóval aktívan tettünk a tanulmányutunk sikeréért. Köszönjük a lehetőséget a pályázat megálmodójának, Rozmán Éva igazgatónőnek!”

 

Friss!

Kérjük támogassa alapítványunkat adója egy százalékával!
A Közgazdasági Szakoktatásért Alapítvány
adószám: 19133696-1-10

A rendelkező nyilatkozat itt letölthető.

Köszönjük!


 

Nyolcadikosok figyelem!

A képre kattintva megtekinthető iskolánk tájékoztató füzete!

Általános felvételi információk nyolcadikosoknak!

***

Központi írásbeli felvételi vizsgák időpontja:

2018. január 20. 10:00

***

Szóbeli meghallgatások időpontja:

2018. február 26-28.

Szóbeli felvételi témakörei

***

A nyílt nap informatika óráján elkészült munkák letöltése.


 

Indítandó szakképzéseink:

 


 

A KÖZGÉ hivatalos oldala a Facebook-on!

 


 

Nemzeti tehetségprogram

 


 

 

Határtalanul! program: www.hatartalanul.eu

Összefoglaló itt!


 

 

Szivességbank

 

EFOP-1.3.5-16

 

 

 

 

 


 

Figyelem!
Weblapunk elsősorban a Firefox, Chrome és Opera böngészőket támogatja.
Internet Explorer böngészőt használva előfordulhat hogy egyes lapok hibásan vagy egyáltalán nem jelennek meg.

A honlapról letölthető pdf dokumentumok olvasásához az ingyenes, gyors, egyszerű Foxit Reader-t ajánljuk!

 

Mostantól tanulóink munkái virtuális galériánkban láthatók.

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt.